Vinařství Soviš

Novinka
9.07.2024 (12:05)

Vinařství Soviš, situované v malebném kraji jižní Moravy, představuje skvělý příklad spojení tradičního umění výroby vína s moderními technologiemi a postupy. Tato rodinná vinařská firma si získala srdce mnoha milovníků vína nejen v České republice, ale i v zahraničí. Historie vinařství Soviš sahá několik generací zpět, kdy se rodina začala věnovat pěstování vinné révy a výrobě vína. Původně malé rodinné hospodářství se postupem času rozrostlo a získalo si reputaci díky své pečlivé práci na vinicích a vysoké kvalitě produkovaných vín. Rodinná tradice se předává z generace na generaci, což zajišťuje kontinuitu a zachování osvědčených postupů.

 

 

Vinice

Vinařství Soviš vlastní a spravuje několik vinic rozprostřených po nejlepších viničních tratích jižní Moravy. Klima tohoto regionu, spolu s unikátními půdními podmínkami, poskytuje ideální prostředí pro pěstování širokého spektra odrůd vinné révy. Vinařství se zaměřuje na ekologické pěstování, což znamená minimální použití chemických prostředků a maximální ohled na přírodu.

 

 

Výroba Vína

Výroba vína ve vinařství Soviš je kombinací tradičních metod a moderních technologií. Ruční sběr hroznů, pečlivé třídění a šetrné zpracování jsou klíčové kroky, které zajišťují, že do vinařství vstupují jen ty nejlepší suroviny. Moderní technologie pak umožňují přesné řízení fermentačního procesu, což je nezbytné pro dosažení konzistentní kvality vína.

 

Odrůdy a speciální vína

Vinařství Soviš nabízí široký výběr vín, která zahrnují jak tradiční moravské odrůdy, tak i mezinárodně uznávané druhy. Mezi nejoblíbenější patří Ryzlink rýnský, Chardonnay, Sauvignon a Frankovka. Kromě těchto klasických vín vinařství pravidelně přichází s limitovanými edicemi a speciálními cuvée, které odrážejí experimentální přístup a kreativitu vinařů. Díky svému důrazu na kvalitu a inovaci získalo vinařství Soviš řadu prestižních ocenění na domácích i mezinárodních soutěžích. Tato ocenění jsou důkazem jejich závazku k excelenci a odrazem tvrdé práce, která je vkládána do každé lahve vína.Návštěvy a Degustace

Vinařství Soviš srdečně zve návštěvníky na prohlídky svých vinic a sklepů. Degustace, vedené zkušenými sommeliery, nabízejí možnost ochutnat a ocenit širokou škálu vín a dozvědět se více o procesu jejich výroby. Návštěvy jsou příležitostí nejen pro milovníky vína, ale i pro všechny, kteří chtějí prožít autentický zážitek z moravského vinařství.

 

 Chci si prohlédnout vína! 

 

 

Vinařství Soviš