Vinařství Conca d'Oro

Novinka
4.06.2024 (14:56)

Svěží zelené kopce měst Conegliano a Valdobbiadene v Benátské oblasti. Tam leží srdce historické vinařské stezky Strada del Prosecco, která je proslulá po celém světě a také je velmi oblíbenou turistickou destinací. Tato romantická, malebná krajina je přímo stvořena k vinařským i gurmánským požitkům. Přesně tam vznikají ta nejlepší italská Prosecca. Přesně tam se skrývají vinice a vinařství Conca d'Oro.

 

 

Od roku 1868 se s rodinou po mnoho generací specializuje na perlivá vína, která jsou vyrobena s velkou úctou k přírodě a životnímu prostředí. K výrobě jsou použity moderní technologie, současně se zde klade obrovský důraz na tamní vinařské tradice. Conca d'Oro stojí ve vlastní vinici, která do vína dává neobyčejně osobitý nádech. Pěstování, sběr i zpracování hroznů zde probíhá s radostí, láskou a vášní, která se také promítá do každého doušku.

 

 

 

Vše probíhá ve vlastních vinicích, od samotného sběru, přes všechny fáze výroby, po samotné stáčení a distribuci. Od svého vzniku se vinařství zúčastnilo mnoha soutěží, ze kterých si se svými jedinečnými víny odneslo nejednu medaili. V čele tohoto vinařství hrdě stojí majitel Francesco Cimetta.

 


 

 Chci si prohlédnout vína!

Vinařství Conca d